• Betamax márkák
  • Értékesítés
  • Tippek és trükkök
  • Gyakori kérdések
  • Kapcsolatfelvétel
  • Copyright

  • A szolgáltatásokról
  • VoIP alapismeretek




Ki a szolgáltató?

Mindegyik szolgáltatást a Betamax GmbH & Co.KG (Köln), illetve a V2000 B.V. (Rotterdam) a Finarea SA-tól licencelve nyújtja.


A "Betamax márkák" menüpont sorrendje az egyes szolgáltatások indulási sorrendjének felel meg.


Régebben még a 1899.com is létezett, azonban már nem nyújt VoIP-szolgáltatást.


Hogyan kaphatok hívószámot?

Jelenleg csak Németországban és Nagy-Britanniában lehet hívószámot kapni. A többi országban a Betamax-tól független DID-szolgáltatások valamelyikét lehet használni (DID=Direct Inward Dialing, néha DDI=Direct Dialing In néven is említik, jelentése közvetlen bejövő hívás). Az itt kapott hívószámra érkező hívásokat át lehet irányítani a Betamax-hoz tartozó SIP-URI-ra. Ajánljuk, hogy a voip-in.eu-nál rendeljen behívószámot, ahol a legolcsóbban rendelhető magyar szám, és azt fél órán belül bekapcsolják.


Ki lehet-e próbálni a szolgáltatást?

A próbaidőszak alatt egyenleg feltöltése nélkül lehet próbahívásokat folytatni az ingyenes irányokba. A próbaidőszak nem haladja meg a 60 percet, az egyes hívások általában 5 perc után megszakadnak. Ettől mindkét irányban lehetséges eltérés. Mobiltelefonra legfeljebb 3, egyenként 10 másodperces próbahívás lehetséges.


Telefonálhatok-e ingyen?

Az egyenleg feltöltésével lehet ingyenes napokhoz jutni ("Freedays"). Az ingyenes napok alatt az ingyenesként ("Free") megjelölt irányok  hívása ingyenes. Ezeknek a listája többnyire a szolgáltatás nyitóoldalán található, de a díjszabások oldalán is meg vannak jelölve. Az ingyenes napok  csak akkor érvényesek, ha van még pénz az egyenlegen!


A magyar vezetékes számok a legtöbb szolgáltatótól ingyen hívhatók.


Ebből az összehasonlító táblázatból érdemes utánanézni a pillanatnyi helyzetnek. A táblázat a forintban értett nettó percdíjakat tartalmazza, járulékos költségek nélkül.


Az ingyenes napok lejárta után az egyenleg továbbra is megmarad és használható. Az addig ingyenes irányok hívásáért azonban fizetni kell. Az ilyenkor érvényes díjszabás egy külön oldalon található (a VoIPBuster-nél itt).


Ha a feltöltéskor még vannak hátra ingyenes napok, úgy ezek hozzáadódnak a feltöltéssel kapottakhoz. Az ingyenes napok száma azonban nem haladhatja meg a 365-öt. A legkisebb feltöltés 10 euró (+német adó). Viszonteladónál 5 eurós (+kezelési költség és német adó). 


Az ingyenes napokra érvényes szabályok mellett az ingyenes irányok hívására még egy korlátozás létezik. A legutóbbi 7 nap ingyenes beszélgetési percei nem haladhatják meg a 300-at. A hét nap mindig a tárgynapra és az azt megelőző 6 napra értendő.


Az ingyenes napok érvényessége alatt havonta tehát körülbelül legfeljebb 1200 perc lehet ingyenes.


Melyik szolgáltatást válasszam?

Mivel az egyes szolgáltatások ugyanazon a rendszeren működnek, így  mindegyiknek egyforma (és nagyon jó) a hangminősége. A meghibásodások a közös rendszer miatt egyforma gyakorisággal (igen ritkán) lépnek fel. Így - az ingyenes napok mellett - az árak és az ingyenes irányok szerint érdemes választani.


A díjszabások összehasonlítására a számos lehetőség közül ez az egyszerű, napi frissítésű
összehasonlító táblázat a legjobb.


Kijeleztethető-e a saját szám?

A hívószámmal rendelkező előfizető a Betamax-szoftver megfelelő beállításával letilthatja annak a hívottnál történő kijelzését (Eszközök - Beállítások - Hívószám). Ez a beállítás a SIP hardverrel történő hívásokra is érvényes lesz.


A szoftver tetszés szerinti (vezetékes és mobil) hívószám küldését is lehetővé teszi, ha ezt a számot hitelesíttette.


Ahhoz, hogy a hitelesített hívószámot a Betamax-szoftver nélkül is ki tudjuk jeleztetni a hívottnál, a hívószámot a bejelentkezéskor közölni kell a SIP-szerverrel. (A Fritz!Box Fon-nál internet-hívószámként kell beírni a hívószámot, és az "Internetrufnummer für die Anmeldung verwenden" funkciót be kell kapcsolni).


Milyen hosszú lehet egy hívás?

A hosszú beszélgetéseket általában 1 óra után bontja a rendszer, azonban rögtön újra lehet hívni. Jelenleg az óránkénti bontás helyett 4 óránkénti van érvényben.


Hogyan írjam be a hívott számát?

A VoIPBuster és a többi szolgáltatás nemzetközi formájú hívószámot vár, tehát 00+országkijelölő+körzetszám+helyi szám).


Ha azonban a felhasználói beállításokban be van állítva a saját ország, úgy nem kell feltétlenül nemzetközi formában hívni.


Hogyan lehet másképp telefonálni?

Két tetszés szerinti szám között az internetről is indítható a hívás. Így SIP-eszköz vagy szoftvertelefon nélkül, közönséges telefonnal is  használhatók a Betamax-szolgáltatások. A szolgáltató weblapján a "Make a Call", a szoftverben a "Közvetlen hívás" (Direct Call, illetve "Közvetlen visszahívás" (Direct Callback) szolgál erre.

Vigyázat! Mindkét hívószám felhívásának a költsége és általában kapcsolási díj is felszámításra kerül! Ez alól a nonoh.net kivétel, ahol nincs kapcsolási díj.


Küldhetek-e SMS-t?

A szoftverből és a szolgáltató weblapjáról is küldhető SMS. Az SMS egy, a felhasználó beállításaiban megadott és hitelesített számról is elküldhető (a hitelesítés egy SMS-ben érkező jelszóval történik).

A Betamax-szolgáltatások SMS-árainak összehasonlítása itt található. 

A WebSMS-eknél is vannak ingyenes irányok. Az ingyenes beszélgetésekhez hasonlóan itt is van határa a tisztességes felhasználásnak (Fair Use). 7 nap alatt legfeljebb 15 SMS küldhető ingyen, a többiért fizetni kell. A hét nap mindig a tárgynapra és az azt megelőző 6 napra értendő.


Átirányíthatók-e a hívások?

Hívásátirányítás a szoftverből vagy a szolgáltató weblapján állítható be. Az átirányítás feltételhez is köthető.


Hogyan használható mobilról?

Java-szoftver mobilra (CLDC 1.1 / MIDP 2.0)


Ezzel a szoftverrel GPRS-kapcsolaton keresztül visszahívás kezdeményezhető, SMS küldhető és lekérdezhető az egyenleg. Mindegyik szolgáltatással működik (régebben csak VoIPBusterrel volt használható).


Java szoftver régebbi (csak MIDP1.0-át és und CLDC1.0-át tudó) mobilokhoz, mint például a Siemens S55 vagy az SL75, csak FreeCallra.


Lehet-e több helyről telefonálni?

Egy előfizetéssel többször, akár több helyről is be lehet jelentkezni. Kimenő hívás mindegyik helyről lehetséges (akár egyszerre is), a bejövő hívások azonban csak azon a készüléken (vagy szoftvertelefonon) fognak csengeni, amelyik utoljára jelentkezett be a Betamax szerverére.

A Betamax saját  szoftvere azonban észleli, ha máshol is bejelentkeztek, és kijelentkezik. ezzel tehát nem lehet egyszerre több helyről bejelentkezni.


Ingyen hívhatók-e a kapcsolataim?

A szolgáltatók szoftvereivel ingyen hívhatók a kapcsolatok. Hardverrel és egyéb szoftverrel ez a közelmúltig nem működött.


Jelenleg a SIP-URI-k hívása a Betamax-hálózaton belülről és kívülről is működik.


A SIP-URI a felhasználónévből és egy tetszés szerinti szolgáltató (szerver)nevéből áll. Mivel a felhasználónevek az összes szolgáltató között egyediek, a hívott így egyértelműen megtalálható.


Tehát ha a "probababa" nevű felhasználót akarom felhívni, akkor például hívhatom a 
probababa@sip.voipbuster.com vagy a probababa@sip.sparvoip.de címen is...


Miért kell más nevet választanom?

Az összes SIP szerver ugyanarra a 2 (a "sip"-szerverek), illetve 6 IP-re (a "connectionserver"-szerverek) mutat!

Ezért a SIP- és STUN-szerverek, valamint a domének tetszés szerint felcserélhetők. Az, hogy éppen melyik szolgáltatót használjuk (és milyen tarifa szerint fizetünk érte), csak a szerverre  feljelentkezéshez használt felhasználónévtől függ.


A felhasználónevek egyértelműen ahhoz a Betamax-szolgáltatáshoz vannak hozzárendelve, amelyikhez azzal a felhasználónévvel létrehozták az előfizetést. Ugyanazzal a felhasználónévvel nem hozható létre másik Betamax-szolgáltatónál előfizetés.


Az esetleges üzemzavarok a közös infrastruktúra miatt többnyire az összes szolgáltatót érintik.


Milyen kodeket használhatok?

Az összes Betamax-szolgáltatónál használhatók az alábbi kodekek:

G.711a, G.711u, G.726, G729, G723, iLBC és GSM


Használható-e az IAX2-protokoll?

IAX2:

Az IAX2-protokoll a régi szerverek leállítása óta nem használható.


Hogyan érhető el az ügyfélszolgálat?

Az ügyfélszolgálat elérési módja megváltozott. Eléréséhez be kell jelentkeznie azzal a felhasználónévvel, amelyikkel kapcsolatban kérdés merül fel. Az ügyfélszolgálat elérése a Betamax márkák lapon, az egyes márkák ismertetése mellett található. Semmilyen más módon - az egyes weblapokon tévesen terjesztett vagy a korábban használt e-mail címeket is ideértve - nem érhető el az ügyfélszolgálat.


Az ügyfélszolgálat lapján ki kell választani a kérdés témakörét (Fizetés/Kapcsolódás-SMS/Előfizetés), majd be kell határolni a választható lehetőségek alapján a problémát. Általában igen részletes magyarázat található a gyakran felmerülő kérdésekre. Ha nem találja kérdésére a választ, akkor lehetősége van a kérdés közvetlen feltétlére is. Itt nagyon fontos az érthető, angolul írt, és tömör kérdésfelvetés. Ha olyan kérdést tett fel, amire létezik a gyakori kérdések között válasz, semmilyen reagálást nem fog kapni. Ugyanez vonatkozik a nem angolul feltett, vagy felesleges cirkalmakkal dúsított kérdésekre is.


Mi a teendő, ha nem (vagy nem elég jól) tud angolul?


Megpróbálhatja a Webfordítás-t, vagy ha feltöltését a voipresellers.net-hez csatlakozott valamelyik viszonteladónál (voip-hun, HungaroVoIP, MyVoipEurope, cptvozip) rendelte meg, úgy 10 eurós vagy annál nagyobb feltöltésenként 1 alkalommal - de legfeljebb havonta egyszer - lefordítjuk kérdését (és az arra kapott választ), azonban a kérdést ebben az esetben is Önnek kell a fentebb leírt módon eljuttatnia a szolgáltatóhoz, mivel a viszonteladók számára a felhasználók adataival tilos belépni a rendszerbe.


Hogyan működik a gyorshívó?

A gyorshívó egyelőre csak a DialNow szolgáltatással használható. Be kell jelentkezni a saját DialNow lapra, rá kell kattintani a sárga SpeedDial Numberre,  és be kell állítani a gyakran hívott számokat. A táblázat első oszlopa a gyorshívó számot tartalmazza, a második oszlopban ki kell választani az országot, ettől kitöltődik a harmadik oszlop, a negyedik oszlopba be kell írni a körzetszámot (0 nélkül) és közvetlenül utána a hívószámot. A hatodik oszlopba magjegyzést lehet írni.


Ha legközelebb a behívószámon keresztül telefonál, akkor elég csak az egyszámjegyű gyorshívószámot beírni, és utána megnyomni a kettős kereszt (#) gombot. A rendszer ezután önműködően hívja a megfelelő telefonszámot. Legfeljebb kilenc gyorshívószám használható.


Hogyan működik?


1) Be kell írni a leggyakrabban használt telefonszámokat. Legfeljebb kilenc telefonszám adható meg.

2) A beállításokat el kell menteni a  "Save SpeedDial Numbers" gombra kattintással.

3) Hívja fel a behívószámot, és amikor a rendszer kéri, üsse be a megfelelő egyjegyű számot és nyomja meg a kettős kereszt (#) gombot.

4) A rendszer azonnal felhívja a megfelelő telefonszámot. Ne felejtse el a gyorshívószám után megnyomni a kettős kereszt (#) gombot!


Hol találok további információt?

További hasznos információk találhatók a (többnyire) angol nyelvű VoipBuster fórumon és a német IP-telefon fórumon.



(A válaszért kattintson a nyílra!)

Betamax márkák  Értékesítés  Tippek és trükkök  Gyakori kérdések  Kapcsolatfelvétel  Copyright